AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Wiadomości - czerwiec

opublikowane: 17 wrz 2012, 10:02 przez Web master

Konkurs literacki „Czytanie moją pasją”

W drugim półroczu biblioteka szkolna ogłosiła konkurs literacki „Czytanie moją pasją” dla wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły.

Udział w tym konkursie zgłosili wszyscy uczniowie klasy trzeciej, piątej i kilku z klas drugiej i czwartej.

1 czerwca ogłoszone zostały wyniki pracy jury w składzie mgr Danuta Śliwińska - bibliotekarz i mgr Ewa Podkulska – nauczyciel języka polskiego.

Laureatami są: w klasie II - Lidia Kosiba, w klasie III - Zuzanna Dachowska, w klasie IV - Gabriela Dachowska i Monika Syzdek

Super Uczeń

Dnia 1 czerwca 2012 roku podczas apelu szkolnego odbył się konkurs „Super Uczeń” realizowany przez Samorząd Uczniowski. Oceniano prezentację, aktywność w szkole danego ucznia oraz kulturę osobistą. W komisji zasiadali uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Uczniowie przedstawili swoje prezentacje. „Super Uczniem” roku szkolnego 2011/2012 w SP Lisów zostali:

Super Uczeń” klas I – III to Lidia Kosiba z klasy II.

Super Uczeń” klas IV –VI to Dominika Kamińska z klasy VI.

Serdecznie gratulujemy „Super Uczniom”!

Wycieczka do Krakowa

W dniach 5 i 6 czerwca odbyła się 2-dniowa wycieczka do Krakowa. Uczniowie zwiedzili Rynek krakowski, Sukiennice, Kościół mariacki. Zwiedzono także ZOO. Największą atrakcją okazał się Park wodny i kino 5D.

Wycieczka do muzeum lalek.

Dnia 11 czerwca uczniowie oddziału przedszkolnego, klasy I i II wyjechali do muzeum lalek w Pilźnie, gdzie wzięli udział w zwiedzaniu muzeum i warsztatach ceramicznych, wycieczkę zakończył pobyt w Sali Zabaw „Figielek” w Jaśle.

Karta rowerowa

Dnia 12 czerwca odbył się egzamin na kartę rowerową dla uczniów klasy 4. Wszyscy uczniowie pozytywnie zaliczyli testy i jazdę.

Mini olimpiada języka polskiego kl II-III

Dnia 15 czerwca uczniowie klasy II i III wzięli udział w szkolnym konkursie „Mini olimpiada z języka polskiego”. Celem było podniesienie znajomości języka polskiego, poziomu poprawnej pisowni, motywacji do nauki ortografii i gramatyki oraz kształcenie nawyków właściwej rywalizacji. Uczniowie samodzielnie wypełniali arkusze konkursowe. Komisja dokonała oceny prac i wyłoniła laureatów, którymi zostali: Maria Warchoł i Miłosz Falarz z klasy drugiej oraz Zuzanna Dachowska i Jan Warchoł z klasy trzeciej.

Programy: Owoce w szkole i Szklanka mleka

Przez cały rok szkolny klasy I-III realizują program „Owoce w szkole”. W ramach tego programu uczniowie otrzymują za darmo świeże owoce i warzywa i soki w kartonikach

W ramach programu Szklanka mleka uczniowie otrzymują mleko w kartonikach. Dzięki tym programom uczniowie naszej szkoły poznają zasady zdrowego żywienia i nabierają właściwych nawyków żywieniowych.

Koncert gitarowy

Dnia 18 czerwca odbył się godzinny koncert na gitarze klasycznej w wykonaniu Jacka Albina Rostowskiego. Artysta przedstawił historię powstania gitary i zaprezentował utwory znanych kompozytorów.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2012/2013.

Dnia 18 czerwca odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok 2012/2013. Nowym przewodniczącym szkoły została Julia Wójcik a opiekunem pani mgr Patrycja Hajduk

Wizyta policjantów

Dnia 21 czerwca 2012 roku do naszej szkoły przyjechała grupa policjantów, którzy uświadomili uczniom zagrożenia związane z niebezpiecznymi zabawami, zachowaniami podczas wakacji.

Kurs udzielenia pierwszej pomocy przed medycznej

Dnia 21 czerwca 2012 roku zaraz po wizycie policjantów odbył się kurs udzielenia pierwszej pomocy przed medycznej.

Uczestnicy kółka teatralnego z klas II i III przedstawili nam pomoc przed medyczną. Przypomnieli nam również o numerach telefonów ratunkowych, o udzieleniu pierwszej pomocy. Po tym kursie każdy teraz powinien umieć pomóc potrzebującemu.

Zwiedzamy Lisów

Dnia 22 czerwca uczniowie klasy III z wychowawczynią wybrali się na wycieczkę po okolicy. Głównym celem wyprawy było obejrzenie terenu dawnego Grodziska w Lisowie.

Karpacka Troja

Dnia 26 czerwca odbyła się wycieczka klas IV-VI do skansenu archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ceramicznych i łuczniczych, wszyscy obejrzeli film i zwiedzili teren skansenu. 

Comments