AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Szkolne Koło PCK

opublikowane: 26 paź 2014, 14:32 przez Web master   [ zaktualizowane 26 paź 2014, 14:33 ]

W naszej szkole w dniu 24 października 2014r. obchodziliśmy Dzień Młodzieży PCK. W tym dniu członkowie i wolontariusze, oraz wszyscy związani z Młodzieżą PCK świętują organizując specjalne spotkania.

Z tej okazji nasze Szkolne Koło PCK dołączyło się do wszystkich życzeń i skierowało je do członków i opiekunów Szkolnych Kół PCK. Dzień ten stał się okazją do wręczenia legitymacji nowym członkom Szkolnego Koła PCK. Dokonała tego pani dyrektor.

Również w tym dniu postępując zgodnie z zasadami PCK, zaakcentowaliśmy akcję, która w całym kraju obchodzona była 16 października. Była to akcja „Podziel się kanapką”, organizowana w ramach Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. Przypominała nam ona, jak wielu spośród nas potrzebuje pomocy. W dniu 24 października obchodzony jest także Dzień Walki z Nadwagą. Poruszyliśmy także ten problem, uświadamiając uczestnikom spotkania jak ważne jest zdrowe odżywianie, ruch i propagowanie zdrowego, aktywnego stylu życia.Zaprosiliśmy uczniów i nauczycieli do wspólnego skosztowania zdrowych kanapek przygotowanych przez członków SK PCK z klasy VI.Częstując się przypomnieliśmy sobie, że dzielenie się z drugim człowiekiem jest przejawem miłości bliźniego.

Szkolne Koło PCK we współpracy ze Szkolnym Klubem Bezpieczeństwa, w ramach promowania umiejętności ratowania ludzkiego życia zaprosiło wszystkich uczniów do obejrzenia filmu, podczas którego nauczyliśmy się podstawowych zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia.Po obejrzeniu prezentacji multimedialnych, wszyscy uczniowie w szkole, pod czujnym okiem zaproszonej na spotkanie pielęgniarki pani Teresy Gajeckiej mogli spróbować wykorzystać poznane umiejętności. Każde dziecko miało możliwość przeprowadzenia szkoleniowej resuscytacji oddechowo – krążeniowej na fantomach. Nauczyliśmy się również procedur postępowania w przypadku nagłego zdarzenia – wypadku. Mamy nadzieję, że poznanych umiejętności nigdy nie będziemy musieli wykorzystać. 

Comments