AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Sukces uczniów w Powiatowym Turnieju BRD

opublikowane: 22 kwi 2014, 11:07 przez Web master

brd3.jpgWśród wielu działań realizowanych w szkole w ramach profilaktyki szeroko rozumianego bezpieczeństwa, bardzo ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo dzieci w ruchu drogowym.

Od wielu lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w organizowanych na terenie placówki i gminy konkursach BwRD. W tym roku również przystąpiliśmy do rywalizacji w tym turnieju.

W dniu 8 kwietnia 2014 r. odbył się gminny etap turnieju, w którym uczestniczyło 8 drużyn ze szkół podstawowych. Każda drużyna składająca się z czterech osób: dwóch dziewczynek i dwóch chłopców, musiała wykazać się wiedzą z zakresu zasad i przepisów o ruchu pieszych i rowerzystów oraz znaków drogowych i różnych sytuacji w ruchu drogowym. Konieczna była też znajomość zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz umiejętność jazdy rowerem po torze sprawnościowym.

 Drużyna naszej szkoły w składzie  Gabriela Dachowska, Alicja Kołodziej, Wojciech Wójcik i Kamil Syzdek zajęła pierwsze miejsce w etapie gminnym i awansowała do etapu powiatowego, który odbył się 14 kwietnia w Zespole Szkół Miejskich nr 3 w Jaśle.

W etapie powiatowym uczestnicy turnieju rozwiązywali test znajomości zasad i przepisów w ruchu drogowym, pokonywali rowerem tor sprawnościowy i wykazali się umiejętnością jazdy w miasteczku rowerowym. Ostatnim etapem turnieju było praktyczne udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorami Finału Powiatowego 37. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym byli: JKMiRD przy udziale WRD KPP w Jaśle oraz ZSM nr 3 w Jaśle, a także Urzędy Gmin powiatu jasielskiego.

Patronat honorowy nad Finałem Powiatowym OT BwRD objęli: Starosta Jasielski – Adam Kmiecik, Burmistrz Miasta Jasła – Andrzej Czernecki oraz Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. – Andrzej Wędrychowicz – patronat medialny portal internetowy terazjaslo.

Comments