AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Rodzice czytają dzieciom

opublikowane: 10 gru 2014, 10:30 przez Web master   [ zaktualizowane 10 gru 2014, 11:06 ]
Zdaniem psychologów czytanie dziecku dla przyjemności 20 minut dziennie,  codziennie - jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też nasza szkoła,  popierając ogólnopolską akcję „Cała Polska czyta dzieciom” zapoczątkowała serię spotkań  z rodzicami „Rodzice czytają dzieciom”.     
                               Pierwsza na ochotnika zgłosiła się mama Asi z oddziału przedszkolnego. Mama Asi pięknie przeczytała dzieciom książkę pt. „Franklin mówi przepraszam”. Po przeczytaniu wspólnie z dziećmi porozmawiała na temat jego treści. Następnie dzieci wykonały ilustrację do przeczytanego utworu. Zaproszony gość obiecał, że jeszcze odwiedzi przedszkolaków. Czekamy z niecierpliwością i jeszcze raz bardzo dziękujemy za odwiedziny.
Następnym gościem, który odwiedził przedszkolaków w ramach akcji „Rodzice czytają dzieciom” była pani Wiesia, mama Amelki. Dzieci z ciekawością wysłuchały utworu pt. „Franklin idzie do szpitala” i tym sposobem dowiedziały się o kolejnych przeżyciach małego Żółwika, tym razem jednak nie najprzyjemniejszych, ale niestety czasem nieuniknionych. Dzieci po wysłuchaniu tekstu wypowiadały się o swoich przeżyciach związanych ze  szpitalem, ponad to wykonały również ilustracje do utworu. Jeszcze raz bardzo dziękujemy kolejnemu gościowi za odwiedziny.                                                                                                   Czekamy z niecierpliwością na dalszych ochotników.
                                                     Dzieciom gratulujemy wspaniałyc
h Rodziców!
Comments