AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Realizacja projektu prozdrowotnego w przedszkolu

opublikowane: 22 lis 2016, 05:16 przez Elżbieta Madej   [ zaktualizowane 22 lis 2016, 05:20 ]
Wychowankowie naszego oddziału przedszkolnego przez dwa lata uczestniczyli w projekcie "Edukacja, promocja
i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów
i wychowawców" -
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ SZWAJCARIĘ W RAMACH SZWAJCARSKIEGO PROGRAMU WSPÓŁPRACY Z NOWYMI KRAJAMI CZŁONKOWSKIMI UNII EUROPEJSKIEJ.

Celem programu jest zmniejszenie nasilenia i częstości występowania choroby próchnicowej zębów u małych dzieci w wieku do 5 lat, co stanowi jeden z głównych problemów zdrowotnych w tej populacji w kraju. 

 Program ponadto promował zachowania prozdrowotne oraz profilaktykę chorób jamy ustnej u dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Obejmował on także kampanię informacyjną w zakresie: wykonywania zabiegów higienicznych, zasad właściwego sposobu żywienia wraz z dbałością o konsystencję pokarmów oraz zwalczania szkodliwych nawyków i dysfunkcji.

 Dzięki uczestnictwu w tym projekcie nasze dzieci uczyły się głównie jak dbać o swoje zęby. Codziennie po obiedzie pod opieką nauczyciela czyściły zęby, uczyły się jak robić to w sposób prawidłowy.
Po zakończonym projekcie dzieci, dzięki rodzicom, którzy zakupili  im szczoteczki i pasty - nadal kontynuują dobre nawyki.Comments