AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Przedstawienie profilaktyczne

opublikowane: 10 gru 2014, 10:38 przez Web master

W naszej szkole gościli jak co roku aktorzy Teatru Kurtyna z przedstawieniem o tematyce profilaktycznej. Uczniowie podczas oglądania spektaklu „Zdążyć przed dzwonkiem” mieli okazję poznać życie kilkunastoletniego Michała Poniewieralskiego, które jest z pozoru ustabilizowane i ułożone podług następujących reguł: w szkole jest przeciętnym, wręcz anonimowym uczniem, wyróżniającym się jedynie niechętnym, niepozbawionym agresji stosunkiem do całej rzeczywistości. Głównego bohatera denerwują wymagana czujnych nauczycieli oraz kolegów i koleżanek, którzy w niezrozumiały dla niego sposób czerpią satysfakcję z uczestnictwa w procesie edukacji, znajdując dziwne upodobanie w poszanowaniu norm współżycia społecznego.

W domu, przy ekranie komputera Michał Poniewieralski staje się Mikaelem Robocompem, nieustraszonym i bezbłędnym strategiem bitew i gier, posiadającym niezliczone tłumy wirtualnych przyjaciół, którzy odnoszą się do niego z szacunkiem i podziwem. Jednak pewnego dnia spokojna egzystencja Michała, ucznia 5 klasy Szkoły Podstawowej, zostaje zakłócona fatalnym zbiegiem dwóch okoliczności. Michał jest zmuszony napisać test z historii, i co gorsze, odczuwa przemożną chęć zwrócenia swoją osobą uwagi u Asi, jednej z najlepszych uczennic szkoły.

Przedstawienie to jest spektaklem poruszającym ciągle aktualne problemy w procesie budowania poczucia własnej wartości młodych, kilkunastoletnich ludzi, którzy poddani naturalnej presji środowiska próbują radzić sobie w najtrudniejszym dla nich okresie dojrzewania.


Comments