AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Przedstawienie " Lolek z Ciszy Niepokalanej"

opublikowane: 8 cze 2015, 13:14 przez Web master   [ zaktualizowane 8 cze 2015, 14:00 ]

Znalezione obrazy dla zapytania Lolek w ciszy NiepokalanejW dniu 24 maja 2015 roku w naszym Kościele po Mszy Świętej o godzinie 11.00.  odbył się montaż słowno – muzyczny pt. „W ciszy niepokalanej”, poświęcony dzieciństwu oraz życiu Jana Pawła II.

Przedstawienie przygotowali uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Ewy Podkulskiej, Beaty Rogowskiej i Agnieszki Starzec.

Reporterska relacja przeniosła nas w czasy narodzin, chrztu i codziennego życia Karola Wojtyły w przedwojennych Wadowicach. Najmłodsze lata życia Karola Wojtyły naznaczyła śmierć mamy, co w spektaklu zostało przedstawione w formie wzruszającej pantomimy. Fabuła przeniosła nas także do innych wydarzeń oraz sakramentów, które odcisnęły piętno na duchowości przyszłego papieża. Treść sztuki doskonale pokazuje że Bóg, za sprawą rodziców, przenikał każdą chwilę życia Wojtyłów. Dopełnieniem tekstu mówionego i poszczególnych scen były świetne piosenki napisane i skomponowane specjalnie do tej historii.  Warto było wrócić do czasów, ludzi, miejsc i zdarzeń, którym dane było bezpośrednio zetknąć się z dzieciństwem Karola Wojtyły. Warto było w tę podróż z naszym spektaklem  zabrać mieszkańców Lisowa - Polaków, szczególnie umiłowanych przez Jana Pawła II.

W przeddzień zbliżającego się Dnia Matki, a nieco później Dnia Ojca wszyscy  mieliśmy możliwość  zagłębienia się wraz z uczniami w szczególną duchowość domu rodzinnego, w którym dojrzało powołanie wielkiego papieża – Polaka.

Comments