AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej z Lisowa w Wierzchosławicach

opublikowane: 21 lis 2013, 01:38 przez Magdalena Zięba   [ zaktualizowane 21 lis 2013, 01:57 ]

W podtarnowskich Wierzchosławicach odbyły się tradycyjne Zaduszki Witosowe. Po raz pierwszy uroczystości uświetnił prezydent RP. Bronisław Komorowski uczestniczył we mszy św. w intencji Wincentego Witosa oraz modlił się przy jego grobie na miejscowym cmentarzu. W Zaduszkach uczestniczyło kilka tysięcy osób, głównie sympatyków ruchu ludowego z całej Polski, w tym ponad sto pocztów sztandarowych.

Zaduszki Witosowe rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym w Wierzchosławicach - w intencji Wincentego Witosa, Stanisława Mierzwy i innych zmarłych ludowców, której przewodniczył Ordynariusz Tarnowski - Bp Andrzej Jeż. Po Mszy św. złożono kwiaty w kaplicy Wincentego Witosa i Stanisława Mierzwy - na wierzchosławickim cmentarzu, następnie swoje przemówienie wygłosił Prezydent RP. Wśród gości w Wierzchosławicach obecni byli także liczni przedstawiciele Polskiego Parlamentu oraz Rady Ministrów.

W dniu 10 listopada poczet sztandarowy z naszej szkoły uczestniczył w corocznych Zaduszkach Witosowych w Wierzchosławicach. Uczniowie w składzie: Kacper Sendra, Alicja Kołodziej, Gabriela Chalibożek i Aneta Gomółka reprezentowali Szkołę Podstawową w Lisowie na tej doniosłej uroczystości. Po zakończeniu przemówień na grobie W. Witosa przedstawiciele z naszej szkoły oddali cześć oraz złożyli wieniec.        

Comments