AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Pasowanie na uczniów. Dzień Edukacji Narodowej

opublikowane: 29 paź 2012, 12:03 przez Web master

15 października 2012r. naszej szkole w Lisowie, odbyło się jedno z najważniejszych wydarzeń dla pierwszoklasistów. Podczas uroczystego apelu, w którym pięknie ubrani w niebieskie i granatowe birety uczestniczyli uczniowie klasy I wraz z zaproszonymi rodzicami, ich starsi koledzy oraz całe Grono Pedagogiczne, dokonano aktu pasowania tegorocznych pierwszoklasistów na uczniów. Była to szczególna uroczystość, gdyż połączyła ona dwie okazje – Pasowanie na Ucznia i obchody Dnia Edukacji Narodowej.
Gdy nadszedł czas pasowania, na scenie pojawili się starsi koledzy z Samorządu Szkolnego, którzy poprowadzili całą uroczystość a zespół Lisolla wzbogacił swoim śpiewem program artystyczny. Do tej uroczystości najmłodsi przygotowywali się już od pierwszych dni pobytu w szkole pod kierunkiem wychowawczyni pani mgr Beaty Rogowskiej. Pierwszoklasiści mimo tremy pięknie deklamowali przygotowane wiersze. A piosenki w ich wykonaniu wzruszyły niejednego rodzica. Wszystkie występy uczniów zostały nagrodzone gorącymi oklaskami. Następnie starsi uczniowie wręczając kwiaty złożyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły najlepsze życzenia.

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przed sztandarem szkolnym złożyli przyrzeczenie, a pani dyrektor mgr Elzbieta Madej pasowała pierwszoklasistów wielkim ołówkiem. Dzieci w kronice szkolnej przypieczętowały paluszkiem akt ślubowania. Rodzice przygotowali dla dzieci piękne dyplomy, specjalne rożki ze słodyczami i ciekawe książeczki.

Po uroczystym apelu, uczniowie wraz z wychowawczynią i rodzicami zgodnie z tradycją naszej szkoły posadzili drzewko, które będzie rosło razem z dziećmi przez cały okres uczęszczania do szkoły. Spotkanie zakończył wspólny słodki poczęstunek przygotowany przez mamusie. Ten wyjątkowy dzień przyniósł pierwszakom wiele radości i pozostanie im na długo w pamięci

Comments