AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Kacik SKO

opublikowane: 23 cze 2015, 12:39 przez Web master   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 12:42 ]

Obchody Światowego Dnia Bez Tytoniu

w Nowej Dębie

11 czerwca reprezentacja naszej szkoły: Zuzanna Dachowska i Klaudia Banach z klasy VI oraz Lidia Kosiba, Konrad Banach, Łukasz Kołodziej i Kacper Wojnarowicz z klasy V udali się wraz z opiekunem do Nowej Dęby, aby wraz z uczniami innych szkół z województwa podkarpackiego świętować obchody Światowego Dnia bez Tytoniu. Obchody rozpoczęły się o godz.10.00 w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

Na wstępie, wszystkich gości powitał dyrektor Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, następnie odbyła się projekcja filmu „Palenie jest słabe”, potem wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola im. Misia Uszatka w Nowej Dębie. Później pani doktor Teresa Maziarz-Puchalska przedstawiła bardzo interesującą prezentację dotycząca skutków palenia tytoniu. Obejrzeliśmy również przedstawienie „Piekielna przygoda Palacza-Smarkacza” przygotowane przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie. Potem nastąpił moment, na który wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy, bowiem od wielu dni przygotowywaliśmy stroje do konkursu na najlepsza stylizację antynikotynową. Chłopcy z klasy V stworzyli gigantyczne pudełko na papierosy, w które „wcisnął się” Konrad, podczas prezentacji pozostali reprezentanci naszej szkoli próbowali pozbyć się poprzyklejanych do ubrań atrap papierosów, jednocześnie uciekali przez Konradem-„paczką papierosów”. Śmiechu było co niemiara i z dumą ogłaszamy, że nasza szkoła zajęła w tym konkursie II miejsce! Trzeba dodać, że w zawodach brało udział kilkanaście szkół, zarówno podstawowych, gimnazjalnych, jak również średnich.

Bardzo widowiskowym elementem obchodów było prze

kazanie symbolicznego papierosa przedstawicielom służb wojskowych i wysadzenie go w powietrze na poligonie! Następnie wszystkie szkoły niosąc przygotowane wcześniej transparenty zniechęcające do palenia tytoniu, przemaszerowały przez miasto w eskorcie policji, skandując swoje hasła. Wróciliśmy do szkoły bardzo zmęczeni długą drogą i upałem, ale jeszcze bardziej cieszyliśmy się ze zdobytych doświadczeń i wygranej w konkursie.
Comments