AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Gminny Dzień Dziecka

opublikowane: 23 cze 2015, 12:04 przez Web master   [ zaktualizowane 23 cze 2015, 12:04 ]

Gminny Dzień Dziecka

W dniu 2 czerwca na stadionie w Skołyszynie odbył się Gminny Dzień Dziecka.
W imprezie udział wzięło przeszło 800 osób, w tym uczniowie klas I-VI naszej szkoły.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego przygotował dla najmłodszych konkurencje sprawnościowe: rzut gumowym ringiem do celu, rzut piłeczkami do celu oraz bieg w płetwach. Najlepsi uczestnicy otrzymali drobne upominki.

Ze strażackiego podnośnika hydraulicznego wyjeżdżającego na wysokość kilku metrów dzieci oglądały okoliczną panoramę miejscowości. Można było również zapoznać się ze sprzętem znajdującym się na wyposażeniu samochodów ratowniczo-gaśniczych, przyjrzeć się z bliska umundurowaniu ratownika, zajrzeć do wnętrza kabiny pojazdu, przymierzyć kask. W namiocie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbywały się pogadanki na temat bezpieczeństwa pożarowego. Strażacy prezentowali na fantomie zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Kolejnym punktem był dziecięcy tor przeszkód. Za jego najszybsze pokonanie najsprawniejsi otrzymywali okolicznościowe kubki. imgp7416.jpg

Do Skołyszyna przybyli również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wraz ze swoim mobilnym miasteczkiem ruchu drogowego. Policjanci przeprowadzili szereg konkurencji, w tym jazdę rowerem między wyznaczonymi tyczkami. Edukowali młodych jak ustrzec się zagrożeń na drodze. GOKiCz przygotował zabawy plastyczne, muzyczne i taneczne dla uczestników. Wesołe miasteczko i fotobudka to kolejne zabawy dnia. Niewątpliwie jedną z głównych atrakcji były przejażdżki lokomotywą na kółkach „Strzałą Południa”

Comments