AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Gminne dyktando - konkurs o Pióro Wójta Gminy

opublikowane: 17 maj 2012, 12:11 przez Web master   [ zaktualizowane 17 maj 2012, 13:12 ]
Dnia 16 kwietnia w naszej szkole odbył się pierwszy etap konkursu ortograficznego „Zostań mistrzem ortografii”. Startowali w nim wszyscy uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III i klasy IV-VI.

19 kwietnia odbył się drugi etap, do którego zakwalifikowały się po trzy osoby z każdej klasy, które miały najmniej błędów w swoich pracach. Uczestnicy pisali długie dyktando. Najlepsze wyniki osiągnęły: Gabriela Dachowska z klasy IV, Wiktoria Furmanek z klasy VI i Dominika Kamińska z klasy VI. One też wytypowane zostały do etapu gminnego konkursu.

7 maja szkolne mistrzynie ortografii: Wiktoria Furmanek, Gabriela Dachowska i Dominika Kamińska. wyjechały do Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa na etap gminny konkursu walcząc o Pióro Wójta Gminy pod nazwą „Gminne dyktando”. Wiktoria Furmanek zajęła I miejsce i tym samym wygrała piękne pióro Parker oraz ogromny Słownik języka polskiego. Wszyscy dostali dyplomy oraz nagrody pocieszenia: książeczkę oraz długopis. Zwyciężczyni gratulujemy!!!!!