AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Everybody loves EUROWEEK!

opublikowane: 2 gru 2012, 10:32 przez Web master

W dniach 12-16 listopada 2012r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem panią Patrycją Hajduk wzięli udział w przygotowanym przez Europejskie Forum Młodzieży (EFM) obozie szkoleniowym „EuroWeek – Szkoła Liderów”. Program jest specjalnym obozem edukacyjnym pozwalającym młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy, rozwinąć najbardziej cenione w chwili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców EFM. 90% zajęć prowadzona była w języku angielskim, przez wolontariuszy z Litwy, Austrii, Słowacji, Ukrainy, Francji, Serbii, Rumunii, Azerbejdżanu, Indonezji, Argentyny, Finlandii i Turcji.

Obóz odbył się w malowniczo położonej, górskiej miejscowości na Ziemi Kłodzkiej – Długopole Dolne w Ośrodku Wczasowym „Silesia”.

Uczestnicy szkolenia mieli możliwość prowadzenia konwersacji w języku angielskim oraz poznania muzyki i nauki tańców narodowych z krajów wolontariuszy goszczonych przez EFM. Każdy biorący udział w obozie otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Comments