AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Edukacja społeczna i obywatelska

opublikowane: 2 gru 2012, 10:01 przez Web master

Realizując zadania edukacji regionalnej oraz wychowania obywatelskiego, 9 listopada uczniowie klas IV-VI wyjechali do Skołyszyna, by poznać ważne instytucje i urzędy tam działające. Była to więc wycieczka edukacyjna. Rozpoczęła się o godzinie 815 , uczestnicy udali się do Banku Spółdzielczego, gdzie dzięki pani Małgorzacie Berkowicz poznali jego funkcjonowanie, obowiązki pracowników, usłyszeli ciekawostki związane z bankami i pieniędzmi, zostali zachęceni do oszczędzania. Na koniec otrzymali słodkie upominki oraz długopisy i piłkę.

Następnie skierowano się do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Pani dyrektor, Małgorzata Dorpat zapoznała z jego działalnością i opowiedziała, kto i w jakich okolicznościach może korzystać z pomocy.

Kolejnym punktem programu było spotkanie z pracownikami Urzędu Gminy. Przewodnikami byli: pan zastępca wójta mgr Krzysztof Zięba i pani sekretarka Barbara Pogorzelska. Tutaj uczniowie przebywali nieco dłużej, gdyż zostali dokładnie oprowadzeni po poszczególnych działach i mogli usłyszeć, czym zajmują się pracownicy. Wielką atrakcją był pobyt w Sali ślubów, gdzie uczniowie mogli odegrać scenkę ślubu w prawdziwej scenerii. Na koniec otrzymali upominki w postaci długopisów, folderów gminy Skołyszyn i map powiatu jasielskiego.

Z kolei wycieczkowicze odwiedzili Publiczny Ośrodek Zdrowia, w którym w interesujący sposób pani Krystyna Zachariasz opowiedziała im o pracy placówki. Zobaczyli gabinety zabiegowe, rehabilitacyjne, specjalistyczne.

Ostatnim punktem był pobyt w restauracji Różana, tu uczniowie zjedli posiłek, nauczyli się, jak kulturalnie go spożywać i właściwie zachować się w miejscach publicznych.

Comments