AKTUALNOŚCI‎ > ‎

Dzień otwarty i zabawa choinkowa

opublikowane: 23 lut 2015, 04:08 przez Informatyk SPLisow   [ zaktualizowane 25 mar 2015, 14:44 przez Web master ]
31 stycznia w naszej szkole odbył się Dzień otwarty i Zabawa choinkowa zorganizowane przez Radę Rodziców i Radę Pedagogiczną.

 Dzień otwarty zaczynał się o godzinie 14, ale wszyscy uczniowie musieli przyjść na godzinę 13, żeby się przygotować do występów.

Dzień otwarty rozpoczęła inscenizacja utworu Adama Mickiewicza "Pani Twardowska" w wykonaniu uczniów klas VI i V. W świąteczny nastrój niedawno obchodzonych dni wprowadzili nas uczniowie klasy pierwszej, którzy zaśpiewali piosenkę "Na Dzień Babci i Dzień Dziadka" oraz zatańczyli taniec "Samba". Uczniowie klasy 0 zaprezentowali nam krótką inscenizacje "Kiedy babcia dzieckiem była" oraz piosenkę "Babcia tańczy rock and rolla".

Na scenie ponownie zagościli pierwszoklasiści, którzy zaśpiewali piosenkę "W karmniku". Uczniowie klasy II wystąpili w inscenizacji wiersza Juliana Tuwima pt. "Rzepka".

Następnie wysłuchaliśmy utworów zagranych na gitarach i instrumentach klawiszowych wykonanych przez uczniów klas: III, IV i V. W dalszej części występów nasi koledzy i koleżanki z klasy III, wykonają pastorałkę "On jest królem".

Uczniowie klasy IV przygotowali scenkę rodem ze szkolnego życia pt. "Atlas uczniów". Na zakończenie programu wystąpili uczestniczki kółka tanecznego z klas V i VI. Wykonały układ inspirowany tańcem brzucha.

Po występach można było sobie kupić losy lub coś do jedzenia w bufecie, a uczniowie dostali poczęstunek. W tym czasie odbywała się również dyskoteka na której było wiele zabaw i konkursów (krzesełka, konkurs tańca, chusteczka, tańczenie w parach z balonem). Było też malowanie twarzy i pokaz robotów wykonanych przez uczniów z klockow lego. Cały dzień otwarty skończył się o godzinie 19.


Comments