AKTUALNOŚCI‎ > ‎

„Szukamy rady na nasze odpady”

opublikowane: 2 gru 2012, 10:24 przez Web master   [ zaktualizowane 2 gru 2012, 10:27 ]

W dniu 13 listopada w Jasielskim Domu Kultury odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu w ramach projektu pn. Akcja edukacyjna „Szukamy rady na nasze odpady” realizowanego przez Związek Gmin Dorzecza Wisłoki przy wsparciu finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie oraz Plastekol Organizacji Odzysku S. A. w Jaśle.
Projekt obejmował dwa konkursy plastyczne:
Konkurs na formę przestrzenną wykonaną z odpadów opakowaniowych skierowany był do uczniów szkół podstawowych klas I-III.
Konkurs na komiks ekologiczny, temat: promowanie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych, skierowany był do uczniów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV – VI ze szkół podstawowych i klasy I- III gimnazjów.
Celem konkursów było podniesienie świadomości ekologicznej w zakresie zachowań proekologicznych, w tym właściwego postępowania z odpadami oraz zachęcenie młodzieży do przedstawienia własnego pomysłu na czyste środowisko.

Projekt realizowany był na terenie 20 gmin Związku tj. Brzostek, Brzyska, Chorkówka, Czarna, Dębica, Dębowiec, Jasło, Jedlicze, Jodłowa, Kołaczyce, Krempna, Nowy Żmigród, Osiek Jasielski, Pilzno, Sękowa, Skołyszyn, Szerzyny, Tarnowiec, Żyraków i Miasto Jasło. Udział w konkursie wzięło 85 szkół z których wpłynęło 175 prac w dwóch kategoriach: forma przestrzenna – 77 prac, komiks ekologiczny - 98 prac.
Laureatów konkursów wyłoniła komisja, w skład której wchodzili przedstawiciele Stowarzyszenia Artystów Ziemi Jasielskiej PLAJA, Jasielskiego Domu Kultury i Związku Gmin Dorzecza Wisłoki. Nagrody otrzymało 141 uczniów.

Uroczyste rozdanie nagród z udziałem m.in. Burmistrzów i Wójtów zostało uświetnione spektaklem tanecznym wykonanym przez tancerzy Studia Tańca AT Dance Tomasza Berkowicza w składzie: grupy dziecięcej RISING STARS i grupy młodzieżowej STREET ELITE. Prace wykonane w ramach konkursów prezentowane są na wystawie w Jasielskim Domu Kultury.
Na tę uroczystość i odbiór nagród zostały zaproszone szkolne laureatki pod opieką pani mgr Renaty Ciołkosz. Nagrodzone prace to:
Oktawia Syzdek kl. III - forma przestrzenna wykonana pod opieką pani mgr R. Ciołkosz „Moje rady na odpady"
Gabriela Dachowska kl.V
– komiks wykonany pod opieką pani mgr Patrycji Hajduk "Przygody Śmieciomana"
Comments